آش دوغ یکی از لذیذ ترین آش های ایرانی است که طرفداران زیادی دارد مخصوصا آذری زبان های عزیز در اردبیل و سرعین. این آش بسیار مغذی است و در فصول سرد بسیار مناسب است. اگر خواهان تناسب اندام هستید به شما توصیه می کنیم هر روز از این آش تناول کنید. این آش معمولا با سیر خام سرو می شود که سرشار از آنتی اکسیدان است و از سرماخوردگی جلوگیری می کند. این آش هم به صورت داغ و هم به صورت سرد استفاده می شود.

 

مواد لازم:

برای 4 نفر

نخود  1 پیمانه

دوغ غلیط ترش یا شیرین (بسته به ذائقه شما) 4 لیتر

سبزی شامل تره جعفری و گشنیز و در صورت دلخواه ساقه سیر تازه 150 گرم

سیر 4 حبه رنده شده

برنج نصف پیمانه

نمک و فلفل به میزان دلخواه

آب نیم لیتر

پیاز بزرگ 1 عدد

برای تزئین : گوشت قلقلی سرخ شده و پیاز و نعنا داغ در صورت دلخواه

 

طرز تهیه:

ابتدا نخود ها را که از شب قبل خیس کرده ایم در زودپز می پزیم. در یک قابلمه مناسب پیاز هایی که خیلی خیلی ریز شده اند (رنده نکنید) و برنج و سبزی و آب اضافه کرده و اجازه می دهیم برای مدت 30 دقیقه کامل بپزد. برنج می بایست کاملا پخته و له شود. دوغ را به قابلمه اضافه کرده و شعله اجاق را زیاد می کنیم. از این لحظه تا لحظه جوشیدن دوغ می بایست دائما آن را هم زد. در غیر این صورت دوغ در اصطلاح می برد. وقتی دوغ به جوش آمد شعله اجاق را کمتر کرده، نخود ها و نمک فلفل را اضافه کرده و اجازه می دهیم آش جا بیفتد. دقت کنید که درب قابلمه را به هیچ عنوان نبندید.

وقتی آش به غلظت دلخواه رسید در کاسه سرو کنید و روی آن را با پیازداغ و نعنا داغ و کوفته قلقلی های سرخ شده تزئین کنید. در آخر سیر های رنده شده خام را به آن اضافه کنید.

استفاده از کوفته قلقلی و پیاز و نعنا داغ جزو دستور اصلی آش دوغ نیست ولی طعم آن را خیلی دلپذیر تر می کند.

نوش جان

اکتبر 21, 2017
سرعین

آش دوغ

آش دوغ یکی از لذیذ ترین آش های ایرانی است که طرفداران زیادی دارد مخصوصا آذری زبان های عزیز در اردبیل و سرعین. این آش بسیار […]