سیب زمینی با سس
ادویه مخصوص آلو مُلکُم خان ( سیب زمینی)
اکتبر 21, 2017
ترشی قارچ
ادویه مخصوص انواع ترشیجات
اکتبر 21, 2017

ادویه مخصوص انواع خورش

خورشت قیمه

باید خدمتتان عرض کنم که بر خلاف خوراک خیلی کشورهای دیگر، کلأ توریست ها و خارجی ها عاشق آشپزخانه و مزه،عطر، طعم و بوی خورش ها و خوراک های پارسی هستند. می پرسید چرا؟! معلوم است دیگر جانم، ادویه های ما !!

در این بسته ادویه خورشی فوق العاده ای را به شما معرفی می کنیم تا آن را به خورش هایتان اضافه کرده و لذت واقعی یک خورش / خوراک اصیل پارسی را تجربه کنید. هی نپرسید چرا دست پختم شبیه مادر بزرگم/ مادرم نیست ؟!  خوب معلو است که نیست چون اصلاً فوت و فن کوزه گری آن‌ها را بلد نیستید. مژده که دوران غصه نخواهد ماند. این ادویه را مصرف کنید تا شوشوی ( مخفف یک فروند شوهر است) سخت گیرتان به طور کلی،دیگر از دست پخت مادر جانشان جلوی شما تعریف نکند.

طرز مصرف: بسته به میزان و حجم خورش بعد از اینکه پیاز به رنگ طلایی کم رنگ در آمد،حرارت شعله را کم کنید و ادویه را اضافه کرده و به مدت  حدود ۳۰ ثانیه ( و نه بیشتر ) ادویه را به همراه پیاز تفت دهید. سپس سایر مواد خورش را اضافه کرده و حدود ۴ دقیقه دیگر روی حرارت ملایم تفت دهید. به میزان لازم آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا خورش روی حرارت متوسط آرام آرام بجوشد و کاملاً جا بیفتد.